Discovery: Pilpeled

Pilpeled, monokromatik (tek renkli) tarzda karakterize edilen eserleri ile İsrail kentsel sanat ve tasarım sahnesindeki en eşsiz güçlerden biri haline geldi. Pilpeled’in sokak sanatı ve sokak giyim markası, belirgin bir üstünlük ve tanınırlığıyla, illüstrasyon, grafiti ve grafiklerin bir birleşimidir.

Pilpeled’in tasarımları ve sanat eserleri, dünyanın dört bir yanındaki duvarlarda, tuvallerde ayrıca İsrail Müzesi ve Art Beijing gibi müzelerde sergilenmiştir. Sokak giyim markasının bir parçası olarak giyim ve aksesuarlarda yer almıştır. Sanatçı, PUMA, Absolut, New Era, Bensimon, Coca Cola ve benzeri, dünyanın en büyük markalarından bazılarıyla işbirliği içerisinde bulunmuştur.

Pilpeled has become one of the most unique and identifiable forces in the Israeli Urban art and design scene with his artworks that are characterized in monochromatic style. Pilpeled’s street art to street wear brand is a combination of illustration, graffiti and graphics, with an unequivocal edge and international recognition.

His designs and artworks can be found on walls and canvases around the world, at museums and exhibitions such as The Israel Museum and Art Beijing as well as on clothing and accessories as part of his street wear brand and collaborations with some of the worlds biggest brands as PUMA, Absolut, New Era, Bensimon and more.